هتل استکهلم با تصویری از ملکه ایران

تزئین نقشه پروژه بزرگترین هتل استکهلم با تصویری از ملکه  ایران

 

 

 

 

استکهلمیان � بزودی عملیات احداث عظیم ترین هتل استکهلم بزرگ در امتداد بزرگاه اروپایی "ئی 4" و در کنار شهرک "آردلاندا" در نزدیکی فرودگاه بین المللی آرلاندا در استکهلم شروع خواهد شد. این هتل از لحاظ وسعت رکورد دار منطقه استکهلم بزرگ خواهد بود.
آقای آندرش یوهانسون شهردار کمون "سیگتونا" که این هتل در محدوده آن قرار خواهد گرفت ضمن خوشحالی از فرصت های شغلی که این هتل در محدوده کمون ایجاد خواهد کرد گفت که کمون سیگتونا روز سه شنبه 27 ژانویه تصمیم نهایی جهت صدور اجازه برای احداث این هتل را اتخاذ کرده است و ادامه داد: "این هتل دارای 600 اتاق خواهد بود. من هیچ هتل دیگری در استکهلم بزرگ را سراغ ندارم که از لحاظ وسعت بزرگتر باشد".
این هتل معظم که متعلق به شبکه هتل های زنجیره ای "فرست هتل" می باشد دارای 600 اتاق خواهد بود که در 20 طبقه گنجانده شده است. طراحی این هتل 20 طبقه ای بصورت یک مثلث است. همه اتاق های این هتل مثلثی شکل مشرف به نمای بیرون و در قسمت میانی هتل که بصورت یک "پاسیو" طراحی شده کریدورها و بخش های اداری آن قرار خواهد گرفت.
هنوز مشخص نیست که مهندس و آرشیتکت طراح بزرگترین هتل استان استکهلم چه فردی است.. اما گنجانده شدن چهره شهبانو فرح پهلوی ملکه پیشین ایران در متن نقشه و طراحی اولیه این هتل که در جراید استکهلم منتشر گردیده منتهی به گمانه زنی هایی مبنی بر امکان ایرانی بودن یکی از مهندسین دست اندرکار آن شده است.
جالب توجه است که مشکل شناسایی تصویر گنجانده شده در متن نقشه و طراحی اولیه این هتل که برای بسیاری از سوئدی ها معمایی بود بلافاصله توسط ایرانیان و (البته سوئدی های مسن تر) حل شد. تصویری از فرح پهلوی ملکه پیشین ایران که در زمان خود یکی از زیباترین و مشهورترین زنان جهان محسوب می شد..
در حالی که سیاستمداران و روسای کشورهای جهان مدت کوتاهی پس از کناره گیری از قدرت به دست فراموشی سپرده می شوند ملکه پیشین ایران را می بایست یکی از استثنائات این قاعده کلی بشمار آورد. فرح پهلوی برای نخستین بار در تاریخ معاصر ایران تصویری مدرن و امروزی از زن ایرانی در سطح جهان به نمایش گذاشت که هرگز نیز تکرار نشد.
شاید دلیل توجه بسیاری از ایرانیان به وی پس از گذشت 30 سال از سقوط حکومتش این ویژه گی او باشد؟؟؟؟؟؟؟؟.

   

/ 3 نظر / 33 بازدید
شهروز

بی تو مهتاب شبی باز از آن کوچه گذشتم همه تن چشم شدم خیره به دنبال تو گشتم شوق دیدار تو لبریز شد از جام وجودم شدم آن عاشق دیوانه که بودم در نهانخانه جانم گل یاد تو درخشید باغ صد خاطره خندید عطر صد خاطره پیچید ّّ"" موفق باشید ""[گل]

میلاد

salam mishe begid in veblag dar mored chiye[متفکر][خوشمزه][قهقهه]

مهسا

ای ول دمش گرم[لبخند]عجب ادم باحالی بوده[قلب]زنده باد شهبانو فرح