ایران ما

 

هشدار نماينده خامنه ای درباره پديده "مالزي گرايي" ايرانيان

(تیتر از جنگ خبر)
ایرنا

نماينده رهبر انقلاب درباره پديده "مالزي گرايي" ايرانيان هشدار داد وگفت: تبليغاتي که درباره کشور مالزي به راه افتاده است با واقعيت تطبيق ندارد و دام هاي متعدد فساد اعتقادي و اخلاقي بر سر راه جوانان ما در اين کشور قرار دارد.تعجب

به گزارش روز شنبه ايرنا از فاش نيوز ، نماينده رهبر انقلاب در امور دانشجويان ايراني آسيا و اقيانوسيه با اشاره به گسترش روز افزون پديده "مالزي گرايي" در بين ايرانيان گفت : علت اصلي گرايش خانواده هاي ايراني براي فرستادن فرزندانشان به مالزي ، تبليغات نادرستي است که در کشور ما درباره مالزي مي شود حال آنکه چهره زيباي اسلامي که از مالزي ساخته اند به هيچ وجه با واقعيت تطبيق ندارد.متفکر
حجت الاسلام و المسلمين "محمد علي نظام زاده" با هشدار به خانواده هاي ايراني درباره دام هاي فساد ( اعم از اعتقادي و اخلاقي) که در مالزي پهن شده است ، اظهار داشت : به گواهي کساني که سال ها در مالزي زندگي کرده اند و بعضي از آن ها مقام مسئول در کشورمان هستند ، مالزي يک منطقه صاف و پاک و بي خطري براي جوانان ما نيست و تبليغات نادرستي که درباره مالزي صورت مي گيرد موجب گمراهي مردم مي شود.استرس
وي افزود : البته برخي تسهيلات مناسب براي اقامت دانشجويان خارجي در مالزي وجود دارد ولي تصوير بسيار زيبا و امني که از اين کشور ساخته اند ، نادرست است و خانواده هاي ايراني بايد احتياط بيشتري در مورد فرستادن فرزندانشان به مالزي داشته باشند.
"نظام زاده" با تأکيد بر روند نگران کننده عزيمت ايرانيان به مالزي گفت : در حال حاضر چيزي حدود 40 هزار ايراني در مالزي زندگي مي کنند اما با روند پر شتابي که هم اکنون در جريان است پيش بيني مي شود در 2 سال آينده اين رقم به 300 هزار نفر برسد.
نماينده رهبر انقلاب با تأکيد بر کيفيت پايين علمي مراکز دانشگاهي در مالزي اظهار داشت : استادان بسياري از رشته هاي تحصيلي در مالزي بدون مدرک دکترا هستند و بعضي از استادان ايراني شاغل در اين کشور تأکيد مي کنند که کيفيت مراکز علمي معمولي ايران به مراتب بالاتر از دانشگاه هاي مالزي است.دروغگو
حجت الاسلام و المسلمين نظام زاده با اشاره به مفاسد اعتقادي و اخلاقي موجود بر سر راه جوانان ايراني در مالزي گفت : ضد انقلاب ، بهائي ها و وهابي ها در مالزي فعال هستند و گروه هاي مروج فساد اخلاقي نيز حضور پر رنگي دارند و اگر از فرزندان مان مراقبت نکنيم در دام هاي فساد و اعتياد گرفتار خواهند شد.وقت تمام
وي گسترش تمايل به مالزي در ميان ايرانيان را منحصر به عزيمت دانشجويان ندانست و افزود: گرايش به اقامت در مالزي در بخش غير دانشجويي بيشتر است و بايد يک مطالعه و آسيب شناسي از حيث تمايل ايرانيان براي زندگي و کار در مالزي که محيط چندان مناسبي از نظر فرهنگي نيست ،انجام شود.خنده
نماينده رهبر انقلاب در امور دانشجويان ايراني آسيا و اقيانوسيه مجموع دانشجويان ايراني شاغل به تحصيل در کشورهاي مختلف دنيا را 60 هزار نفر اعلام کرد و گفت : تعداد بسيار کمي از اين رقم دانشجويان بورسيه کشور ما هستند  !!!! تشویق که با هزينه دولت تحصيل مي کنند و تعدادي هم بورسيه کشور هاي ميزبان هستند اما بخش اعظم و بالغ بر 90 درصد دانشجويان ايراني با هزينه شخصي درس مي خوانند.
وي افزود : بيشترين تعداد دانشجويان ايراني منطقه آسيا و اقيانوسيه در شبه قاره هند هستند که بالغ بر 12 هزار نفر مي شوند و نيمي از اين تعداد در شهر دانشگاهي "پونا" اقامت دارند.
نظام زاده با اشاره به دانشجويان ايراني شاغل به تحصيل در استراليا گفت : از 2 هزار دانشجوي ايراني اين کشور فقط 85 نفر بورسيه دولت هستند.


دعا : خدایا هر ماه در این مملکت انتخابات ریاست جمهوری جاری بفرما ! آمین !

 علت دعا : اول این که با نزدیک شدن به زمان انتخابات مسولان اجرایی کشور هی مهربان و مهربان تر می شوند تا جایی که آدم های مجرد و حتی بعضی از آدم های متاهل هوس ازدواج می کنند! کالا ها ارزان می شود و آمارهای خفن خوب می شود و ... در چند روز و هفته ی گذشته هزار بار آقای احمدی نژاد اعلام کرده که در طرح ارتقای امنیت اجتماعی بازنگری کنید و هی برای وزیر کشور پیام و احتمالا پیامک فرستاده که شان مردم را رعایت کنید. منظور آقای احمدی نژاد البته برخورد گشت های ارشاد بوده که خواستار اصلاح رفتار آنها با مردم شده و الی آخر! حالا چطور بعد درست در روزهای آخر دولت نهم به چنین ابتکار خدا و مردم پسندانه ای دست زده دیگر بماند!

دوم هم این که چند روز پیش یکی از دوستانم  که کارمند دولت است را دیدم که تا امروز دولت نهم اصلا رفتار خوبی با ایشان نداشته. متعجب و هاج و واج بود و می گفت به خدا احمدی نژاد رای می آورد! پرسیدم چطور با این قدرت چنین تحلیلی می کنید؟ پاکتی از جیبش بیرون آورد و گفت ببین این سهام عدالت است. احمدی نژاد امروز به خانواده ی ۵ نفره ی من هرکدام یک میلیون تومان سهام عدالت داده! یک میلیون تومان هم بن خرید قسطی داده! گفتم یعنی احمدی نژاد به هر خانواده ی ۵ نفره ۶ میلیون تومان پول می دهد؟ خوب این که خیلی خوب است! گفت نه برادر! آقای احمدی نژاد و تیمش شروع به خریدن رای مردم کرده اند. چرا در این شرایط حساس و نزدیک انتخابات چنین کار پر سر و صدا و دهن پر کنی را شروع کرده؟ اگر ایشان صداقت داشت یا دو سال پیش این کار را انجام می داد یا می گذاشت بعد از انتخابات. گفتم ای برادر بگذار اینها خیرشان به مردم برسد هر وقت که می خواهد باشد! خندیدیم و از هم جدا شدیم.

بعد با خودم فکر کردم که واقعا احمدی نژاد می خواهد به هر عضو خانواده یک میلیون تومان بدهد و به هر خانواده جداگانه یک میلیون تومان؟ یعنی اگر ۱۵ میلیون خانواده در ایران باشد به علاوه ی ۷۰ میلیون می شود ۸۵ میلیون ضربدر یک میلیون تومان چه عددی می شود؟ (فکر می کنم ۸۵ هزار میلیارد تومان)همینطور صفر ها داشت در مغزم عقب و جلو می شد که یکدفعه یادم افتاد سهام که پول نیست و اگر مردم بخواهند آنها را بفروشند حتما نمی توانند به راحتی چنین کاری را انجام دهند! یا آنقدر وعده و وعید در نگهداری آن سهام ها به مردم خواهند داد که هیچ کس دلش نیاید آنها را بفروشد ! خلاصه این که تا همین حالا که دارم این مطلب را می نویسم گیج و واگیج شدم که واقعا دولت نهم دارد چه می کند؟ خدا کند این کارها به نفع مردم باشد هر کس که می خواهد رای بیاورد بیاورد. ما را سننه؟ 

مرتبط : دولت و راه‌اندازی مراکز همسریابی

ایضا : کاهش 50 درصدی قیمت برنج

ایضا : بازنگری در طرح امنیت اجتماعی

ایضا : کاهش 20 درصدی قیمت مسکن

ایضا : مردم منتظر کاهش قیمت مسکن باشند

ایضا : تحلیل گاردین: لحن احمدی‌نژاد نرم‌تر هم می‌شود!

ایضا : کفاشیان:پول کم بیاوریم،از برنامه‌های بانوان می‌زنیم! 

(نمی دانم خبر خوب است یا بد؟)

**توضیح تیتر : این آواز خواننده ی مشهور و محبوب ایرانی جناب آقای شهرام (شب پره ، صولتی یا کاشانی " کی" ) دقیقا نمی دانم فامیلی اش چیست! که در وصف یک معشوقه ی بداخلاق گنده دماغ نا جور سروده شده که به شکل کاملا اتفاقی فقط یک روز با کسی که عاشقش شده مهربان می شود و دوباره از فردایش برمی گردد سرخانه ی اولش!

آدم های کم هوش ذهنشان درگیر تحلیل اشخاص می شود ! آدم های متوسط ذهنشان درگیر تحلیل اتفاقات است و آدم های باهوش ذهنشان درگیر ایده ها است.

 

 با خودم فکر کردم که واقعا از کم هوشی است اگر که ذهنمان را در انتخابات آینده درگیر احمدی نژاد و خاتمی کنیم!

بی ربط : چقدر در این عکس چهره ی خاتمی معصوم و نگران است!

ایضا : راز استقبال یزدی ها از احمدی نژاد!

ایضا : ‌ازدواج كودك 18 ماهه با يك سگ!

ایضا : یک جانباز دیگر هم خود سوزی کرد!

 

حتما می دانید که کاهش قیمت ها اصلا نشانه ی خوبی نیست. ارزان شدن کالاها و خدمات همیشه در شرایط رکود رخ می دهد و در بسیاری از موارد حتی می تواند خطرناک تر از افزایش انفجاری قیمت ها باشد. دلیل این اتفاق هم این است که شما فرض کنید یک کالا مثلا روغن را تا دیروز کیلویی هزار تومان می خریدید اما امروز می خرید ۷۰۰ تومان ! کافی است کمی فکر کنید که در چرخه ی تولید تا مصرف چه اتفاقی افتاده است؟ از کشاورز و دانه های روغنی بگیرید تا ظرف و بسته بندی و حمل و نقل و ...

 در ضمن این را هم بدانید که همیشه و در همه جای دنیا هنگام سقوط قیمت ها واسطه ها کمترین کاهش را در سود خود می دهند و معمولا ضربه ی اصلی کاهش قیمت کالا اول به تولید کننده وارد می شود.

همچنین در چرخه ی تولید تا مصرف یک سری از قیمت ها اصلا دچار تغییر نمی شوند و حتی افزایش هم می یابند. مثل قیمت سوخت و حمل و نقل و ...

اولین اتفاقی که در کاهش قیمت ها می افتد جو روانی منفی است که گریبان تولید کنندگان را می گیرد و آنها شروع به احتیاط مفرط می کنند. یک سری از کارگران و عوامل تولید را حذف می کنند و در ابتدا از کیفیت تولید خود می کاهند. اگر سقوط قیمت ها ادامه یابد در مرحله ی دوم کمیت را هم کاهش می دهند و در مرحله ی سوم کالاهای خود را حتی معدوم می کنند. مثل کاری که امسال سیب زمینی کاران  کردند و یا مرغداری ها معمولا انجام می دهند و جوجه ها را به چاه می ریزند!

بعد انتظار درآمدی تولیدکنندگان و کارگران و واسطه ها و فروشندگان به هم می ریزد و همین موضوع چرخش پول را در جامعه قفل می کند.

چرخش پول هم در هر جامعه ای کند و سنگین شود اقتصاد آن کشور حتما رو به رخوت و سستی می گذارد و کالاهای غیر ضروری درجه ی ۴ و ۵ و ۳ حتی ۲ از رونق می افتند و سیل بیکاری و رکود بخش های زیادی از اقتصاد را ویران می کند.

بهترین وضعیت برای سعادت اقتصادی هر جامعه نه تورم بالا و افزایش بی رویه ی قیمت ها و نه کاهش قیمت ها است! بلکه ثبات قیمت ها به علاوه ی نرخ پایین و کنترل شده ای از تورم است که سیاستگذاران بتوانند با اتکا به آن پیوسته سرعت چرخش پول و تولید و اشتغال را در کشور در حد مطلوب بالا ببرند و نگذارند مردم در سختی اقتصادی بیفتند!

با این تفاسیر شما می توانید حدس بزنید که چه بلایی قرار است بر سر تولید کنند گان مسکن در سال آینده بیاید؟ آنها مثل خودرو سازان نیستند که از چاههای نفت زیانشان را جبران کنند و آب از آب تکان نخورد! مسکن مادر همه ی صنعت هاست و خدا می داند که چه بلایی سر صنایع کشور خواهد آمد؟

امیدوارم تحلیل من اشتباه باشد!

من این روز ها که دایما خبر کاهش بی رویه و بی در و پیکر قیمت ها را می خوانم و می شنوم دلهره می گیرم که خدایا چه فقری قرار است گریبان این ملت همیشه در تلاطم و نگرانی را بگیرد؟

مرتبط : پیش بینی معاون وزیر بازرگانی از نقطه اوج کاهش قیمت ها 

 

 

/ 0 نظر / 10 بازدید