احمدی‌نژاد در سرزمین عجایب

 

 
«رئیس‌جمهوری از فرودگاه تا پارلمان کومور را در میان استقبال پرشور مردمی طی کرد و بارها کاروارن حرکت رئیس جمهور به دلیل ازدحام جمعیت از حرکت باز ایستاد و مردم کومور خودرو حامل رئیس جمهور کشورمان همچون نگینی در میان خود گرامی داشتند.»
این قسمتی ازخبری است که واحد مرکزی خبر بسیار آن را بسیار پرحرارت و داغ مطرح کرده است. احمدی‌نژاد هر جا که می‌رود مورد چنین استقبال پرشوری قرار می‌گیرد، فقط جای این پرسش باقی است که چرا در روزهای تعطیل به دانش‌گاه می‌رود؟ شاید همین که هواداران‌اش در روزهای غیر تعطیل به دانش‌گاه بیایند و دسته‌ی سینه‌زنی راه بیاندازند کافی باشد.
در این خبر طوری از استقبال از احمدی‌نژاد سخن رانده شده که هر کس نداند فکر می‌کند، احمدی‌نژاد به چه کشور بزرگ و پر اهمیتی رفته است. کل جمعیت کومور 790 هزار نفر است که 30 درصد از آنان در شهرها زنده‌گی می‌کنند. این‌طور که واحد مرکزی خبر نوشته گویا تمام این 30 درصد از پای پله‌های هواپیما تا در اتاق رئیس‌جمهوری‌شان از وی استقبال کرده‌اند!
همین یک دو هفته پیش بود که بعد از سر و صدای این‌که احمدی‌نژاد در یزد مورد استقبال "بی‌سابقه" قرار گرفته است، مشخص شد که دانش‌آموزان را بدون کسب اجازه از پدر و مادر و روستاییان را با وعده‌ی ناهار و شام آورده بودن استقبال ایشان. جالب تر این‌که بعد از سفر امر بر خود آقای احمدی‌نژاد نیز مشتبه شده بود و دستور داده بود به سیاستمداران و تحلیل‌گران که «حماسه» استقبال از او را بررسی کنند.
رئیس‌جمهوری ایران را در طول سه سال اندی که از ریاست جمهوری‌اش می‌گذرد به هیچ کشور اروپایی دعوت نشده (ترکیه را اگر حساب کنیم، دعوت از در زمان تعطیلات ترک‌ها صورت گرفته بود و تشریفاتی بوده است) و در هر جایی که به دلیل قوانین بین‌المللی باید در آن‌جا حضور پیدا می‌کرده (هم‌چون سازمان ملل)، مورد اعتراض‌های بسیاری قرار گرفته است. شاید این نوع خبررسانی واحد مرکزی خبر برای احمدی‌نژاد آن هم در سفر بی‌فایده و بی‌دلیل به یک کشور گم‌نام ‌آفریقایی که رئیس جمهوری‌اش همین یک سال پیش وقتی به ایران آمد، هم‌چون کریستف کلمب فکر کرده بوده یک قاره جدید کشف کرده است، توجیهی باشد برای منزوی شدن جمهوری اسلامی و دولت‌مردان‌اش و البته سرپوش بر آن. آن مرد روستایی یزدی که با وعده‌ی شام و ناهار به استقبال احمدی‌نژاد آمده چه می‌داند کومور کجا است و مردم‌اش کیستند؟
این وسط فقط نگران مردم بی‌چاره‌ی کومور هستم، چرا که رئیس جمهوری اش گفته:" ملت و دولت ما از ملت و دولت ایران درخواست می کنند "یاد دهند چه‌گونه با تمام فشارها و تحریم‌ها به این جای‌گاه رسیده‌اند و به ما معنای استقلال بیاموزند". احتمالا طی ماه‌های آینده وبلاگ‌نویسان کوموری با ما تماس می‌گیرند که به ما یاد بدهید چه‌گونه برای آزادی یک زندانی سیاسی باید کمپین درست کنیم!

از موارد نقض حقوق‌بشر
محمدصدیق کبودوند در زندان سکته کرد نگرانی و بی‌خبری از وضعیت فرزاد کمانگر

/ 0 نظر / 15 بازدید